Değerli Katılımcılar,

 

24-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Üniversitemiz ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek olan Uluslararası Spor Turizmi ve İşletmeciliği Kongresine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim.

Günümüzde spor, sadece fiziki veya ruhi açıdan iyi olma halinden çıkmış, sağlık, turizm, eğitim ve sanat gibi birçok alanda üstünlüğünü hissettiren ve büyük ekonomik faaliyetleri içine alan önemli bir kavram haline gelmiştir.

Ülkemiz bazında düşündüğümüz zaman, özellikle son yıllarda spor alanında tesisleşme ve sporcu yetiştirme noktasında önemli gelişmeler olmuş ve büyük başarılara imza atılmış durumdadır.

Bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Uluslararası Spor Turizmi ve İşletmeciliği Kongresi, spor bilimleri alanında teorik bilgilerin paylaşımı ve bu alanda çalışan akademisyenlerin işbirliği imkanlarının artmasına katkı sağlayacaktır.

Spor bilimleri, turizm ve işletme alanında çalışma yapan siz değerli akademisyenleri, Ülkemizin güzide şehirlerinden biri olan Gaziantep’te ve üniversitemizde ağırlamış olmaktan büyük bir mutluluk duyacağımı belirterek, tüm katılımcılara selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof.Dr.Arif ÖZAYDIN

Gaziantep Üniversitesi REKTÖRÜ