Değerli Katılımcılar,

 

24-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Gaziantep İlinde düzenlenecek olan Uluslararası Spor Turizmi ve İşletmeciliği Kongresinin birincisi Üniversitemiz ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği gerçekleşecektir.

Spor, bireyin tabi çevresini beşeri çevre haline dönüştürürken elde ettiği kabiliyetleri geliştiren, rekabetçi, dayanışmacı ve kültürel bir kavramdır. Günümüz dünyasında oldukça büyük ekonomik faaliyetleri kapsamaktadır. Düzenlenen spor organizasyonlarına yüzlerce, binlerce seyirci, gazeteci ve sporcu katılmaktadır ve organizasyonun yapıldığı ülkeye, şehre sağladığı ekonomik katkılar açısından aynı zamanda önemli bir turizm aracı olarak da görülmektedir. Bu kadar önem arz eden bir alanda siz değerli akademisyenlerin yapacağı çalışmaların alana sağlayacağı katkılar oldukça önem arz etmektedir.

Gaziantep ilimiz, tarihi ve kültürel yapısı açısından, özellikle gastronomi alanında dünyanın önde gelen şehirleri arasında gösterilmektedir. Bu güzel şehirde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı ifade ederek, tüm katılımcılara selam ve sevgilerimizi sunuyorum.

 

Prof.Dr. Osman Selçuk ALDEMİR

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü