Değerli katılımcılar,

 

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Spor Turizmi ve İşletmeciliği Kongresi, 24-26 Eylül 2021 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi işbirliği ile Gaziantep ev sahipliğinde düzenlenecektir.

 

Düzenlemiş olduğumuz bu kongrede, spor, turizm ve işletme alanlarından akademisyenlerin, uygulayıcıların ve karar mercilerinin bir araya gelerek, spor turizmine ilişkin önemli sorunların ve çözümlerinin tartışılacağı bir platform oluşturmak temel amacımızdır. Bu bağlamda, kongremizde

Spor Turizmi, Spor İşletmeciliği, Spor Turizmi ve İşletmeciliği, Kamu İşletmeleri ve Spor Turizmi, Özel İşletmeler ve Spor Turizmi, Geleneksel Sporlar Turizmi, Hazırlık Kampları Turizm, Kültürel Açıdan Spor Turizmi, Spor Bilimi ve Uygulamaları konu başlıkları esas alınmıştır.

 

Kongremiz öncelikli olarak yüz yüze gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin seyrine göre online olarak yapılabilme durumu da söz konusudur. Bu konuda Gaziantep Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi üst düzey teknik donanıma sahip bir birim olarak hali hazırda eğitimlerini sürdürmektedir.

 

Siz değerli bilim insanlarının, Sektör temsilcilerinin ve önde gelen sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek spor turizmine ilişkin konuları değerlendirmelerini umduğumuz bu kongreye katkılarınız büyük önem taşımaktadır. Akademik çalışmaların değerlendirildiği ve tartışıldığı oturumlardan, dostlukların pekiştirildiği ve özlemlerin giderildiği sohbetleri de içeren dopdolu bir kongre olacağına inancımız tamdır. Şahsım ve Kongre Düzenleme Kurulu adına sizleri kongremizde görmekten mutluluk ve onur duyacağımızı bilmenizi isterim.

 

 

Doç. Dr. Hacı Murat ŞAHİN

       Kongre Başkanı